Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İçeriğe geç

HAKKIMDA

Mine Canan Çiftçi

 

Mine Canan ÇİFTÇİ

2010’da Akdeniz Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık, 2014’te Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi “Konaklama İşletmeciliği” bölümünü bitirdim. Şu an ise; mezunu olduğum okulda Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimime devam ediyorum.

Ağustos 2012’de güzellik, bakım, makyaj ve seyahat yazılarımı barındıran “Blog by Mine Canan” isimli blogunu açtım. Blog’um sayesinde güzellik ve kadın sitesi Kokteylde.com ile tanıştım ve editörlük hayatına giriş yaptım. SEO uzmanı Serbay Arda Ayzit’in girişimi olan kolayyemektarifleri.org sitesi için içerikler ürettim. MLIFE Dergisi‘nin moda sayfasında yazılarım yayınlandı.

Günlük 2000, aylık 60.000, şimdiye kadar 1 milyon görüntüleme alan güzellik, bakım, makyaj ve seyahat blog’um minecanan.com için Perfect, Dermokozmetika, Kuatra, Boyner, Batı Sezer Parfüm Shop, Aradolu.com, Takatuka, Elidor, Narecza, Dermokil, Goldwell, Doğatek Kozmetik, Klavuu ve Charmzone gibi birçok büyük marka ile iş birlikleri yaptım.

** Yapılan iş birlikleri buradan görebilirsiniz; https://www.minecanan.com/category/is-birlikleri/

 

2015-2016 yılında yüksek lisansının tez döneminde Polonya-Varşova’da yaptığım Erasmus ile 10 ülke 15 şehri gezme fırsatım oldu ve böylece içimdeki seyahat aşkını keşfettim. Bu keşfetme tutkusuna Türkiye’ye geri döndüğümde kamp yapmaya başlayarak devam ettim. Blog’umda gezi ve kamp günlüğü yazılarımı paylaşarak sevdiklerine ve takipçilerine ilham vermeyi seviyorum.

Şu an İTÜ Çekirdek startup projesi olan online giyim markası MORUQUE’un sosyal medya çalışmalarını (freelance) yürütüyorum. Freelance olarak içerik üretmekte ve kurucu ortağı olduğu sanat hesabı Art for Duende‘in editörlüğünü yapmaktayım.