İçeriğe geç

HAKKIMDA

Blog by Mine Canan | Hakkımda - Mine Canan ÇİFTÇİ
 

Mine Canan ÇİFTÇİ

 
1988, Balıkesir doğumluyum, Akdeniz Üniversitesi “Bankacılık ve Sigortacılık” bölümünü bitirdikten sonra 2010’da Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi “Konaklama İşletmeciliği” bölümünü kazandım. Şu an, eğitim hayatıma Balıkesir Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Ana Bilim Dalı yüksek lisans ile devam etmekteyim.
 
Okul hayatım boyunca, Birlik Sigorta, Garanti Bankası ve Jolly Tur gibi şirketlerin bünyesinde çalıştım. Ağustos 2012’de güzellik, bakım, moda ve kişisel yazılarını barındıran “Blog by Mine Canan” isimli blogumu açtım. Blogum sayesinde güzellik ve kadın sitesi Kokteylde.com ile tanıştım ve editörlüğünü yaptım.  MLife Dergisi‘nin moda sayfasında yazılarım yayınlandı. Birçok büyük marka ile iş birlikleri yaptım.
 
2015-2016 yılında Erasmus ile 10 ülke 15 şehir gezdim ve böylece içindeki seyahat aşkını keşfettim. Bu aşkı Türkiye’ye geri döndüğümde kamp yapmaya başlayarak devam ettirmeye karar verdim. Blog’ta Gezi ve Kamp Günlüğü yazılarımı paylaşarak sevdiklerime ve takipçilerime ilham vermeyi seviyorum.
 
Hobi olarak yaptığım çizim ve sulu boya çalışmalarımı Instagram hesabımdan paylaşıyor, Art For Duende SHOP‘ta satışa sunuyorum. Sanat ile ilgili içerikleri ve paylaşımları ise benim gibi sanat aşığı iki yakın arkadaşım ile Art For Duende isimli Instagram ve Twitter hesabından yapmaktayız.