İçeriğe geç

HAKKIMDA

Blog by Mine Canan | Hakkımda - Mine Canan ÇİFTÇİ

 

Mine Canan ÇİFTÇİ

1988, Balıkesir doğumluyum, 2010 – Akdeniz Üniversitesi “Bankacılık ve Sigortacılık” bölümü, 2014 – Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi “Konaklama İşletmeciliği” bölümü mezunuyum. Şu an, eğitim hayatıma Balıkesir Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Ana Bilim Dalı‘nda yüksek lisans ile devam etmekteyim.
 
Okul hayatım boyunca, Birlik Sigorta, Garanti Bankası ve Jolly Tur gibi şirketlerin bünyesinde çalıştım. Ağustos 2012’de güzellik, bakım, moda ve kişisel yazılarımı barındıran “Blog by Mine Canan” isimli blogumu açtım. Blogum sayesinde güzellik ve kadın sitesi Kokteylde.com ile tanıştım ve editörlük hayatıma giriş yapmış oldum. MLife Dergisi‘nin moda sayfasında yazılarım yayınlandı ve birçok büyük marka ile iş birlikleri yaptım.
 
2015-2016 yılında Polonya-Varşova’da yaptığım Erasmus ile 10 ülke 15 şehri gezme fırsatım oldu ve böylece içimdeki seyahat aşkını keşfettim. Bu keşfetme tutkuma Türkiye’ye geri döndüğümde kamp yapmaya başlayarak devam ettim. Blog’ta Gezi ve Kamp Günlüğü yazılarımı paylaşarak sevdiklerime ve takipçilerime ilham vermeyi seviyorum.

Hobi olarak yaptığım çizim ve sulu boya çalışmalarımı Instagram hesabımdan paylaşıyor, Art For Duende SHOP‘ta satışa sunuyorum. Sanat ile ilgili içerik paylaşımlarını ise Art For Duende isimli Instagram ve Twitter hesabından yapmaktayım.

Şu an ise bir İTÜ Çekirdek projesi olan online giyim mağazası Moruque.com’un sosyal medya çalışmalarını yürütmekteyim.