The Balm Meet Matte Trimony Far Paleti

Selam! “Seyirlik değil ömürlük bir far paleti istiyorum ve fiyat/performans açısından iyi sonuç versin” diyorsanız; The Balm Meet Matte Trimony Far Paleti tam size göre!

Hiç lafı uzatmadan direk ayrıntılara geçeceğim. The Balm Meet Matte Trimony Far Paleti’ni aylar önce almıştım ama yazısını ancak yazabiliyorum. Böylece hem far paletinden iyice emin oldum hem de deneyimlerimi daha emin olarak sizlerle paylaşabileceğim.

The Balm Meet Matte Trimony Far Paleti | Blog by Mine Canan

Far paletini ilk kullanmaya başladığımda “eyvah” demiştim, çünkü renkleri bir türlü fırçaya gelmiyordu! Parmaklarımla denediysem de benzer sonucu almıştım. Hatta blog’un Instagram sayfasından da bu durumu paylaşmıştım. Bazı yorumlarda tebeşir gibi demeleri de bu yüzden sanırım. Ben de uzun uğraşlar sonucu fırçayla bir gömü çalışması yaptıktan sonra paletteki renkleri almayı başardım. Meğerse biraz oymak gerekiyormuş -.-

The Balm Meet Matte Trimony Far Paleti tamamen mat renklerden oluşuyor. Ki bence tüm paletleri arasında en güzel renkleri barındıran palet bu. Aslında kış renkleri diyebiliriz ama yazın da tercih edebileceğiniz renkler mevcut. Pigmentasyonu iyi. Daha da arttırmak için mutlaka baz kullanmak gerekiyor. Kalıcılıkları güzel -bazla da desteklenmiş oluyor zaten-, fakat tozutuyorlar.

İçerik takıntısı olanlara iyi haber: paraben ve talc içermiyor.

Aralık 2016’da 65 TL‘ye Gratis’ten almıştım. İndirimdeyken değerlendirebilirsiniz. -sanırım şu an indirimsiz fiyatı 99 TL, pes-

The Balm Meet Matte Trimony Far Paleti | Blog by Mine Canan

Gelelim bu far paletindeki renklere:

 • Matt Lin ile tüm göz kapağınızın rengini eşitleyebilir ve asıl göz makyajına hazırlayabilirsiniz.
 • Matt Thomas rengi hiç benlik bir renk değil, hatta bu paletteki kullanmayacağım tek renk belki de… Ama onu da arada allık olarak kullanıyorum ve sonuç pek bir doğal oluyor.
 • Benim favori renklerim tabii ki de Matt Lopez ve Matt Rossi. İkisini karıştırıp tüm göz kapağıma uyguluyorum. Bazen sadece Matt Lopez’i göz kapağıma dağıtıp, Matt Rossi’yi de katlanma bölgesine uyguluyorum. Günlük majyaj tercihimde uyguladığım adımlar böyle oluyor. Hatta Matt Rossi’yi acil durumlarda kontür işlemi için de kullanabilirsiniz.
 • Matt Kumar rengi zaten bu far paletini almamıza neden olan tek renk değil mi? Doğru renklerle uygulandığında harika bir gece makyajı elde edebilirsiniz. Hatta bu zamanlar trend olan kırmızı göz makyajı için gündüz kullanımda bile tercih edilebilir.
 • Matt Moskowitz ise koyu mor tonlarında bir far. Çok kullanmadım ama ilgilisine güzel renk.
 • Matt Evans rengi, çok ortada bir renk. İster göz kapağınızın rengini eşitlemek için kullanın, ister katlanma bölgesine. Sizin hangi renkleri karıştıracağınıza bağlı.
 • Matt Reed rengi ile kahve tonlarında bir göz makyajı yapabilir ve hatta kaşlarınızı bile doldurabilirsiniz.
 • Matt Ahmed rengi tam bir karbon siyahı. Muazzam bir pigmentasyonu var. Eyeliner bile çekebilirsiniz bu far ile. Ya da jel eyelinerınızı bu far ile sabitleyebilirsiniz. Size kalmış.

Gördüğünüz gibi aynı far paleti ile hem kontür işlemini, hem göz makyajınızı, hem allığınızı halletmede hem de kaşlarınızı doldurmada tercih ederek çok yönlü kullanabiliyorsunuz. Bu da seyahat makyaj çantanızdaki en yakın arkadaşınızın bu palet olacağı anlamına geliyor.

The Balm Meet Matte Trimony Far Paleti | Blog by Mine Canan

The Balm Meet Matte Trimony Far Paleti ile birlikte kullandığım fırçaları da göstermek istedim:

 1. Real Techniques Deluxe Crease Brush: Herkesin favorisi olan bu fırça kesinlikle işini iyi yapıyor, ben çok memnunum. Normalde far fırçası ama karıştırma fırçası olarak çok ama çok iyi.
 2. Art Net 25 Numara Karıştırma Fırçası: Mac 217’ye muadil olarak gösteriliyor. Çok da uygun fiyatlı. Kılları biraz sert ama farı güzel uygulayıp karıştırabiliyorsunuz.
 3. Real Techniques Base Shadow Brush: Göz kapaklarınıza baz far sürmek için tasarlanmış fakat yine far ve katlanma bölgesine uygulamada başarılı.
 4. Flormar Far Fırçası: Far uygulamada kullanabileceğiniz bir fırça. Ben sevdim.
 5. Markasını hatırlayamadım -üstünden silinmiş-: Ama yine de uygun fiyatlı bir markanın far fırçası. Alt kirpik diplerine far sürmek için kullanıyorum. Acil durumlarda kaşlarımı bu fırçayı kullanarak doldurmuşluğum da var. Gayet iyi.

 

Benim The Balm Meet Matte Trimony Far Paleti ile ilgili paylaşmak istediğim detaylar bunlardı. Siz bu paleti kullandınız mı? Düşünceleriniz neler?

***

Okuduğunuz için teşekkürler!

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.