İçeriğe geç

Madecassol Krem

Cilt bakımımda destekleyici ürün olarak kullandığım Madecassol Krem‘den bahsedeceğim. Çok uzun zamandır kullanıyorum ve ikinci tüpünü bitirmek üzereyim -baya bereketli-Madecassol; ciltteki lekeleri azaltmak ve yeni çıkmaya meyilli sivilceleri önlemek için kullanabileceğiniz uygun fiyatlı bir bitkisel krem.

Madecassol Krem - Blog by Mine Canan

 

İçerik olarak bakarsak; ham maddesi centella asiatica isim ağaçtan yapılıyormuş ve deriyi iyileştirici, hücre yenileyici özelliği var. Madecassol’u da ünlü yapan bu özelliği zaten. Hatta bu kremi en çok hamileler çatlakları için kullanıyormuş.

Ciltteki kızarıklıklar üzerine uygulayınca ya da yeni çıkmaya yakın sivilcenin üstüne sürünce hücre yenileyici özelliğinden dolayı ertesine güne kızarıklıkların daha azaldığını ve sivilcelerin daha da söndüğüne şahit oluyorsunuz. Hatta örnek olsun diye çıkan sivilcelerime uyguladım ve bir gün sonraki halini de aşağıya ekledim.

 

Madecassol Krem - Blog by Mine Canan

 

Madecassol Kremi Nasıl Kullanıyorum?

  • Yatmadan önce gece kremi olarak tüm cildime ince tabaka şeklinde sürüyorum. Sabaha kadar bekletiyorum, zaten tamamen emmiş oluyor. Ertesine güne renk eşitsizlikleri en aza inmiş oluyor. Cildim daha da aydınlık oluyor. Bu maske gibi uygulamayı ihtiyaç duydukça yapıyorum. Her gün uygulamıyorum. Çünkü yoğun yapısı aksine sivilcelenme yapabilir. Daha çok duştan sonra yatmadan önce, maske yaptıktan sonra gözeneklerim açıkken uyguluyorum.
  • Kremi özellikle gece uyumadan önce sürüyorum ki etki süresi daha uzun devam etsin. Ayrıca bu kremi kullandıktan sonra gündüzleri mutlaka güneş koruyuculu krem ile cildinizi desteklemenizi öneriyorum. Aksi taktirde sivilce izleriniz daha da kalıcı olabilir.
  • Eğer sivilce çıkacaksa hemen üstüne -sadece sorunlu bölgelere- bol şekilde sürüyorum ve tamamen sönünceye kadar -bu ortalama iki günü alıyor-uyguluyorum.
  • Tüm cilde sürdüğünüzde dağıttıkça krem beyazlaşıyor. Beyazlık geçinceye kadar kremi cildinize yedirmeyi unutmayın.
  • Açık yaralara sürülmemesi söyleniyor.
  • Gözünüze değdirmeyin. Ben bir kere istemeden değdirdim. Baya sancılı bir süreç oluyor.
  • Kokusu; lavanta.
  • Eczanelerden alabilirsiniz. Fiyatı 18 TL.

 

Sonuç olarak; cildimde sivilce lekesi oluşursa, sivilcem çıkıyorsa, yüzüm aşırı derecede kurursa, herhangi bir yara oluşmuşsa, çatlaklara -uzun süreli kullanımda etkili-, dirseklere, uçuklara, yanık izlerine aklınıza gelebilecek hücre yenilemesi gereken her yere uygulayabileceğiniz harika bir krem.

 

Siz Madecassol kremi hiç denediniz mi? Düşünce ve yorumlarınızı bekliyorum.

 

***

 

Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere,

 

 

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir