Ağız ve Diş Bakımı Rutinim

Ağız ve diş bakımı rutinim yazısı ile iç güzelliğimize doğru bir yolculuğa çıkıyoruzasdf Kullandığım ürünleri son zamanlarda birkaç takipçim sorunca bahane oldu ve ben de kenarda bekleyen ağız ve diş bakım rutinim yazımı öne çekmek istedim.

Ağız ve Diş Bakım Rutinim - Blog by Mine Canan

 

Kullandığım çok fazla ürün yok ama etkisinden memnun kaldığım için uzun zamandır kullanmaya devam ediyorum. Hepsinden oldukça da memnunum. Toplam üç ürün var: Arm & Hammer 3 Tona Kadar Beyazlatıcı Diş Macunu, Listerine Advanced White Ağız Bakım Suyu ve Colgate® 360° Siyah Diş Fırçası.

 

Ağız ve Diş Bakım Rutinim - Blog by Mine Canan

 

Arm & Hammer 3 Tona Kadar Beyazlatıcı Diş Macunu

Sanırım iki yıldır falan kullanıyorum. Karbonat bazlı bir diş macunu olduğu için ilk başlarda tadı farklı gelebilir ama kısa sürede alışıyorsunuz. Dişlerim kaç ton açıldı bilmiyorum ama kesinlikle beyazlatıcı etkisi var. Dişlerimi fırçaladıktan sonra bile o daha parlak etkiyi gözle görebiliyorum. Sigara içmememin de tabii ki etkisi var. Günde 3 kere dişlerimi fırçalıyorum. Sabah, gün içinde -çok kahve içtiysem- ve akşam yatarken. Özellikle kahve içtikten bir süre sonra dişlerinizi fırçaladığınızda akan o açık kahve rengi gördüğünüzde şok olacağınıza kefilim. Sabah kalktığımda o ağız kokusu vs. rahatsız eden etkenler olmuyor. Tabii ki de Listerine Ağız Bakım Suyu ile desteklediğim için de etkisi var. İkinci diş macunu önerim ise: Colgate Optik Beyaz serisi.

 

Ağız ve Diş Bakım Rutinim - Blog by Mine Canan

 

Listerine Advanced White Ağız Bakım Suyu

Ağız  içini eritmek için birebir asdfg Ben bir dakika zor tutuyorum. Ama verdiği ferahlığı ve temizliği sevdiğim için kullanıyorum. Bizim canımız yanmaz.

 

Ağız ve Diş Bakım Rutinim - Blog by Mine Canan

 

Colgate® 360° Siyah Diş Fırçası

Şu an kullandığım diş fırçası bu. Diğer seçimim ise Oral-B oluyor. 3 ayda bir değiştirmeye özen gösteriyorum. Daha erken de değiştirdiğim oluyor. Dişlerimi fırçaladıktan sonra arkasındaki pütürük kısmı ile de dilimi fırçalıyorum. En yakın zamanda Oral-B elektrikli diş fırçası almayı düşünüyorum. Baya araştırdım en memnun kalınan bu olduğu için Oral-B elektrikli diş fırçasına karar verdim. -yazıyı yazdıktan sonra Teknosa’nın internet sitesinden aldım :’)-

 

Ayrıca;

Buradan 20lik dişlerime selamlarımı yollamak istiyorum. En son yanağım boyut değiştirmişti. Güvenebildiğim bir diş doktoru bulduğumda anında çektireceğim. İzmir veya Çanakkale’de tavsiye edeceğiniz bir doktor varsa çok sevinirim -çünkü Balıkesir’de çene cerrahi yok-

***

Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere,

 

“Ağız ve Diş Bakımı Rutinim” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.