Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İçeriğe geç

Haftalık Cilt Bakım Rutinim | 2017

Merhaba! Bu yazıda sizlere haftalık cilt bakım rutinimden bahsedeceğim. Bu rutini son aylarda oturttum diyebilirim. Sonuçlarından ve etkilerinde de memnunum. Hem kolay ulaşılabilir hem de uygun fiyatlı ürünler olduğu için sizlerle paylaşmak istedim.
 

Haftalık Cilt Bakım Rutinim | 2017
 
Cildime haftada bir ya da iki kere peeling yapmaya çalışıyorum. Günlük olarak yapmayı tercih etmiyorum. Haftalık olarak yapmak cildim için yeterli geliyor. Cilt tipim: T bölgesi yağlı, yanak bölgesi kuru (kış aylarında şımardı)
 

Haftalık Cilt Bakım Rutinim için Kullandığım Ürünler;

 
Himalaya Herbals Neem Özlü Maske: Çok severek kullandığım bir yüz maskesi. Cildime verdiği nemi ve ferahlığı çok seviyorum. Temiz yüzüme ince bir tabaka sürüp kurumasını bekliyorum. 
 
Natural Health Loofah Disk Peeling: Yüz maskesi kuruduktan sonra bu peeling lifini alıp ılık bir suda ıslatıyorum ve nazik hareketlerle maskeyi cildimden arındırıyorum. Yüzüm yumuşacık ve ölü derilerden kurtulmuş oluyor. Lif sert olduğu için çok fazla baskı yapmamaya çalışıyorum. Özellikle hassas ciltlerde kızarıklık oluşturabilir. 
 
+ Bonus: Cildinizi maskeden arındırdıktan sonra tonik uygulaması da yapabilirsiniz.
 
Yves Rocher Sensitive Vegetal Ultra Yatıştırıcı ve Nemlendirici Konsantre Krem: Son zamanlarda severek kullandığım tek nemlendirici. Yüzümden maskeyi arındırdıktan sonra oluşan hafif kızarıklıkları çok güzel dengeliyor. 10 dakika içinde cilt rengim eşitlenmiş oluyor. Ayrıca makyaj öncesi ve gece yatmadan önce temiz yüzüme de uyguluyorum.
 
Yves Rocher Nemlendirici Lip Balm: Son dokunuş olarak da kuru dudaklarım için Yves Rocher nemlendirici lip balmını sürüyorum.
 
Not: Yüzümü silerken de mutlaka bana özel bir havlu ya da kağıt havlu kullanıyorum. Böylece sivilce oluşumunu ve mikrop kapma olasılığını azaltmış oluyorum. Mutlaka sizler de öyle yapın ✨
 
**
 
Benim haftalık olarak uyguladığım cilt bakım rutinim böyleydi. Sizler nasıl bir rutin izliyorsunuz? Okuduğunuz için teşekkürler! Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.
 
 
Sevgilerimle,
 
 
 

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.