Bitkisel Yağlar ile Saç Bakımı

Merhaba! Sizlere haftada bir bitkisel yağlarla yaptığım Bitkisel Yağlar ile Saç Bakımı‘ndan bahsedeceğim. Dün Instastories‘ten hangi konu ile ilgili yazı yazmamı istediğinizi sormuştum. Sizler de saç bakımı ile ilgili geri dönüş yaptınız. Ben de hemen paylaşıyorum.

Doğal Yağlarla Saç Bakımı
 
Saçlarım için az ve öz bakımlar yapmaya çalışıyorum. Çok fazla ürün kullanarak saçımla uğraşmak istemiyorum açıkçası. Saç bakımınızı rutine soktuğunuzda zaten istediğiniz sonuçları elde edebiliyorsunuz. Saç bakım rutinim yazımda bahsettiğim kürlerin haricinde bir de bu kürü sizlerle paylaşıyor olacağım.
 
Doğal Yağlarla Saç Bakımı
 
Bu kürü hazırlarken örnek aldığım bir reçete olmadı. Elimdekileri bir araya getirerek oluşturdum. Hepsi saçlarınız için birer nem bombası. En önemli özellikleri de doğal yağlar olması. Özellikle Hindistan cevizi yağını ve avokado yağıAradolu.com‘dan alıyorum. İndirim oldukça da stokluyorum.

Bitkisel Yağlar ile Saç Bakımı için malzemeler:

  • Hindistan cevizi yağı: Nemlendirici ve kepek için etkili.
  • Avokado yağı: Nemlendirici ve canlandırıcı.
  • Hint yağı: Saçı çoğaltmaya ve uzatmaya etkili.
  • Tatlı badem yağı: Nemlendirici ve onarıcı.
Yapılışı: Hepsinden birer yemek kaşığı alarak -Hindistan cevizi yağını kullanacağınız miktar kadar alıp benmari usulü eritmeyi unutmayın- bir kasede karıştırıyorum. Daha sonra bolca saç diplerine ve saç uçlarına sürerek streç film ile sarıyorum.
 
İki saat kadar bekletip ılık su ile şampuanlayarak yıkıyorum. Saçlarım neme doymuş ve parlaklık kazanmış oluyor. Siz isterseniz ürünleri değiştirebilirsiniz; çam ağacı yağı, argan yağı, zeytin yağı gibi…
 
Not: Birkaç aldığım mesaj da şuydu: “Yağlar saçtan çıkmazsa diye korkuyorum” diye. Şampuan ile yıkayınca hemen çıkıyor, merak etmeyin.
 
***
 
Benim saçlarım için yaptığım saç bakımı buydu. Sizleri hangi kürleri uyguluyorsunuz?
 
Okuduğunuz için teşekkürler! Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.
 
Sevgilerimle,
 
 

“Bitkisel Yağlar ile Saç Bakımı” hakkında 4 yorum

  1. Benim istediğim yazı gelmişş <3
    Bu aralar sürekli saç bakımı ile ilgili yazılar okuyorum, tarif görüyorum. Ben senin saçlarına bayıldığım için hindistan cevizi yağı alır almaz senin karışımını deneyeceğim.

    1. Ya canım çok teşekkür ederim <3 Özellikle o pril + limon küründen sonra Hindistan cevizi yağı bakımı yaparsan daha etkili olur. Pril + limon kürü bir önceki saç bakımı yazısında olması lazım, bir göz at :*

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.