Makyaj Süngeri Nasıl Temizlenir?

  • 1 yorum
Merhaba! Cilt temizliği kadar makyaj fırçaları ve süngerlerinin de temizliği bir o kadar önemli. Bu yüzden makyaj süngeri kullanmaya başladığımdan beri uyguladığım temizleme yöntemini sizlerle paylaşmak istedim.
Makyaj Süngeri Nasıl Temizlenir?

Makyaj süngerini temizlemek için birçok yöntem uygulayan ve öneren var. Ben en basitini ve en iyi sonuç aldığımdan bahsedeceğim. Makyaj fırçalarının temizliği için nasıl bir uygulamak yaptığımı ise buradan okuyabilirsiniz.

 
Kullandığım makyaj süngerleri ise; Real Techniques, H&M ve Yves Rocher.
 
Gelelim makyaj süngeri temizliğinin yıldızına;

Hacı Şakir sabun!

  • Tüm süngerleri ılık su altında tutup tamamen ıslanmasını sağlıyorum.
  • Süngerlerin her yeri ıslandıktan sonra beyaz sabun ile ovalayıp bir iki dakika bekletiyorum. Bu tüm kirin kabarıp kolay çıkmasını sağlıyor.
  • Yine ılık su ile tamamen arındırdıktan sonra kurutuyorum. Kurutma işlemini mutlaka kağıt havlu ile yapıyorum. Hijyenik olması bakımından bu çok önemli. Minik not: Yüzünüzü yıkadıktan sonra bile cildinizi ortak kullanılan havlularla değil, kendi havlunuz veya kağıt havlu ile kurulayın. Bazı sivilce oluşumlarında ortak havlu kullanımı çok etkili oluyor.
  • Makyaj süngerlerini yıkarken biraz nazik olmanızı tavsiye ederim. Örneğin ben Real Techniques makyaj süngerini ilk yıkarken biraz sert davrandım ve anında tırnak izi çıktı.
  • Aşırı sıcak suda yıkayıp bekletirseniz makyaj süngeriniz büyük ihtimal hamur olacaktır. Ilık su ile yıkanmak çok önemli.
 
Makyaj Süngeri Nasıl Temizlenir?
 
Sizler makyaj süngerini nasıl temizliyorsunuz?
 
***
 
Okuduğunuz için teşekkürler!
Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.
 
 
 
 
 
 
 
 

Snapchat ve InstaStories‘ten takip etmeyi unutmayın; “minecanan”

 

 

“Makyaj Süngeri Nasıl Temizlenir?” hakkında 1 yorum

  1. Ben zeytinyağlı sabun kullanarak anlattığın yöntemi uyguluyorum. Zeytinyağlı sabunun kokusunu sevmiyorum bir tek. Kokusu yüzünden beyaz sabunu deneyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.