Evde Manikür Nasıl Yapılır?

 • 1 yorum
Merhaba! “Evde Manikür Nasıl Yapılır?” yazısını yazmanın vakti geldi de geçiyor bile. Yıllardır yaptığım manikür uygulamasından kısaca sizlere bahsedeceğim. 

 • Öncelikle ojelerimi çıkardıktan sonra tırnak kenarındaki etleri yumuşatmak amacıyla Kalyon Tırnak ve Tırnak Eti bakım Yağı‘nı sürerek biraz bekletiyorum. Böylece tırnak etleri biraz daha yumuşamış oluyor. Vazelin de kullanabilirsiniz.
 • Daha sonra derin bir kaba ılık su dökerek içine herhangi bir sıvı sabun (antibakteriyel vs.) ekliyorum ve içinde ellerimi beş dakika kadar bekletiyorum.
Evde Manikür - Evde Manikürümü Nasıl Yapıyorum?
 • Yumuşayan tırnak etlerini yukarıdaki törpünün veya çatal düzelticinin arkası ile ittiriyorum ve manikür pensi ile kesiyorum. Tırnak etlerinde kalan olursa çatal düzeltici ile sıyırıyorum.
 • Tırnaklarımı tırnak makası ile kısaltıp, törpü ile kenarlarına ve ucuna şekil veriyorum.
Evde Manikür - Evde Manikürümü Nasıl Yapıyorum?
 • Temizlenmiş tırnak kenarlarına Kalyon Tırnak ve Tırnak Eti bakım Yağı sürerek nemlendiriyorum, iyice emdikten sonra oje sürme kısmına geçiyorum.
 • Ojeyi sürmeden önce Kalyon Tırnak Koruyucu ve Sertleştirici ojeyi sürüyorum. Hem tırnaklarımın sararmasını önlüyor hem de güçlenmesini sağlıyor.
 • Koruyucu oje kuruduktan sonra Flormar CC 004 numara ojeyi uyguluyorum. Rengi gerçekten çok güzel ve çok doğal duruyor. 
 • Ojemin biraz kurumasını bekledikten sonra Rimmel Ultra Shine Top Coat‘u sürüyorum ve kurumasını bekliyorum. Ojenin ömrünü uzatıyor ve çok güzel parlatıyor.
Evde Manikür - Evde Manikürümü Nasıl Yapıyorum?
 
Ellerinizi nemlendirmeyi unutmayın. Manikür öncesi sonrası fark etmez ama mutlaka nemlendirin. Dışarı çıkarken ya da araba sürecekseniz güneş korumalı kremler kullanmanızı tavsiye ederim. Neutrogena Kış Aşkı El Kremi en sevdiklerimden. Daylong Ultra Face Spf 30 Güneş Kremi‘ni ise güneş koruyuculu olduğu için tercih ediyorum. 
 
Evde Manikür - Evde Manikürümü Nasıl Yapıyorum?

Son olarak;

Tırnaklarıma 7-10 günde bir manikür yapıyorum. Eğer vaktim olmazsa Tırnak ve Tırnak Eti bakım Yağı’ndan sürerek birkaç gün daha kazanıyorum. Gördüğünüz gibi her derde deva bir ürün.
 
Bonus: Tırnaklarınızda sarılıklar varsa limon ile düzenli olarak ovaladığınızda tırnak renginin beyazlaştığını göreceksiniz. Ayrıca tırnaklarınız daha da güçlenecektir.
 
***
 
Siz evde manikür yaparken hangi ürünleri tercih ediyorsunuz? Uygulama şekliniz nasıl?
 
 
Yorum ve düşüncelerinizi bekliyorum.
 
Okuduğunuz için teşekkürler!
Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.
 
 
 
 

 

“Evde Manikür Nasıl Yapılır?” hakkında 1 yorum

 1. Benim tırnaklarım çok güçsüz ve uzamaya başlayınca direkt kırılıyor. Oje süreceğim zaman muhakkak kalyonun tırnak sertleştiricisinden sürüyorum. Gerçekten işe yarıyor vazgeçilmezim oldu.
  Ben tırnak etlerimi kesemiyorum. 🙁 geriye itiyorum :p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.