Kullandığım Yüz Maskeleri | 2015

Merhaba! Makyaj masamı düzenlerken kullandığım yüz maskeleri elime geçti, ben de memnun olduklarımı sizinle paylaşmak istedim.
 
Kullandığım Yüz Maskeleri | 2015
 
 

Cettua After Night Fever Rahatlatıcı Maske

 
Adından da anlaşılacağı gibi koşuşturmalı bir gecenin ardından yorgun düşen cildinizi rahatlatmayı amaçlayan bir maske. Tabii ben gece gündüz fark etmeksizin, ne zaman cildimi solgun görsem kullanıyorum. Kağıt şeklinde olan bu maskelerden kutunun içinde 4 adet bulunuyor.
 
Temiz cildime maskeyi yarım saat kadar bekletiyorum. Haftada bir uygulamak yeterli oluyor. Maskeyi çıkardıktan sonra kalan jeli masaj yaparak cildime yediriyorum. Gerçekten bir nem bombası. Akşamında uygulayıp sabaj uyandığımda o canlılık hissini daha çok gözlemledim. Cildim hala yumuşacıktı. Cildinizi ciddi anlamda aydınlatıyor.
 
Yüzümdeki çok çok hafif kalan kızarıklıkların görünümünü bile en az seviyeye indirip, cilt tonumu eşitledi. Instagram hesabında paylaştığım bu fotoğraftan görebilirsiniz. Fiyatı ise 8 tl civarında olması lazım. En memnun kaldığım maskenin bu olduğunu belirtip diğerlerine geçiyorum.
 
 

Purederm Snail Hücre Aydınlatıcı Çok Aşamalı Bakım Maskesi

 
Yine temiz cildime paketin üstündeki serumu sürüyorum. Daha sonra kağıt maskeyi yüzüme yerleştiriyorum. 20 dakika kadar yüzümde bekletiyorum. İlk dakikalarda yüzünüzde bir karıncalanma gibi -yanma hissi de denilebilir- his oluşabilir. Daha sonra geçiyor hatta yüzünüze serinlik vermeye başlıyor. Bir önceki maske gibi büyük farktan ziyade gayet neme doymuş bir cilde kavuşuyorsunuz. Bu da haftalık bakımda benim için yeterli. Fiyatı indirimde 2 tl’ye denk gelmişti.
 
 

Pierre F. Estheticians Formula Gentle Peel Off Mask

 
Eveeet, gelelim seveni olduğu kadar nefret edeni de olan maskeye. Eğer bir kaç püf noktasını göz önünde bulundurup uygularsanız, bence memnun kalacağınız bir maske. Hatta bununla ilgili ayrıntılı yazımı buradan okuyabilirsiniz.
 
 
Kullandığım Yüz Maskeleri | 2015

 

 
Bu maskeyi de arkadaşım hediye etmişti. Fakat daha kullanmaya vakit bulamadım. İnternette de bu maskeyle ilgili çok yazı bulamadım. Eğer kullananlar varsa, deneyimlerini mutlaka duymak isterim ^.^
 

***

 

Okuduğunuz için teşekkürler!

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere,

 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.