Bioderma Sensibio H2O

Fiyat performans açısından makyaj temizleme kulvarında diğerlerine fark atan Bioderma Sensibio H2O hakkında paylaşım yapmanın zamanı geldi!
 
Herkesin severek kullandığı Bioderma Sensibio H2O ile karşınızdayım. Kısaca hemen özelliklerinden bahsedip, düşüncelerimi de ekleyerek yazıyı bitireceğim.
 
“Hassas ciltler için durulama gerektirmeyen temizleyici, makyaj çıkarıcı ve yatıştırmaya yardımcı misel solüsyon. Içeriğindeki miseller ciltteki makyajı, birikintiyi ve kirleri nazikçe giderir. Aktif yatıştırıcı salatalık ekstresi ciltte tahriş oluşmasının önlenmesine destek olur.
 
Bioderma;nın geliştirdiği misel sölüsyonlar en son teknolojinin ürünüdür. Özellikle hassas ve normalden kuruya dönük ciltler için formüle edilmiş olan Sensibio H2O cildi hafifçe temizler. Suya dayanıklı makyajı tamamen çıkarır. Içeriğindeki miseller cildi temizlerken, deterjansız yapısı ve PH değerleri ile cildin dengesini de korur.  Içerdiği yatıştırıcı aktif maddeler ile cilt temizliği sırasında oluşan tahriş duygusunu engeller.
 
Sensibio H2O mükemmel yüz ve göz çevresi toleransını garanti eder.  Göz çevresi ve yüzde yüksek toleransa sahiptir. Pamuk yardımıyla sabah ve/veya akşam kullanılabilir.
 
Kullanım Şekli
  • Sensibio H2O ultra hafif bir temizleyici formüle sahiptir ve nazikçe uygulanmalıdır. Sensibio H2O bir pamuk yardımıyla yüz ve göz bölgesini temizlemek için ya da makyaj çıkarmak için kullanılabilir. Uygulama pamukta herhangi bir iz kalmayana kadar tekrarlanmalıdır.
  • Sensibio H2O;yu durulamaya gerek yoktur ancak cildinizi temiz pamuklı bir havlu ile kurulamanız gerekir.
  • Sensibio H2O sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılabilir.
Özellikleri
 
Parfüm süz formüle sahiptir. Alkol ve phenoxyethanol içermez.
 
İçeriği
 
Water (Aqua), Peg-6 Caprylic/Capric Glycerides, Propylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Disodium Edta, Cetrimonium Bromide.”
 

Bioderma Sensibio H2O;

  • Günlük ve gece makyajınızı -özellikle göz makyajı- çıkartmakta oldukça başarılı. Fakat suya dayanıklı rimel kullanıyorsanız bu durum biraz zorlaşıyor. (Yaz tatilinde çıkartamadığım için iki gün rimelli dolaştığımı bilirim.)
 
  • Alkol, paraben ve parfüm içermemesi; içeriğe önem verenler için mutlu edici bir durum.
 
  • Özellikle hassas ciltliler için çok güzel bir ürün. Tahriş etmeden cildinizi temizleyebilirsiniz.
 
  • Cildinizi temizledikten sonra yüzünüz kurumuyor, ekstra bir nemlendirici sürmek durumunda kalmıyorsunuz. Eğer kuru ciltliyseniz nemlendirici takviyesi yapabilirsiniz.
 
  • 250 ml ve 500 ml boyları mevcut. Çantanıza atabileceğiniz deneme boyları da var. Çoğunlukla 500 ml boyunu kullandım ve aylarca gidiyor.
 
  • Olumsuz bir özellik olarak fiyatı diyebilirim. 5 TL’ye de bulabilirsiniz, 50 TL’ye de. Fakat bu benim almamı engellemiyor. Çünkü çok severek kullanıyorum ve iyi kampanyalara denk getirdiğimde güzel fiyatlara alabiliyorum.

 

 
Bu ürünün mudaili olarak gösterilen Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu‘nu ise en kısa zamanda buraya yazacağım ve bir karşılaştırma yazısı şeklinde olacak.
 
***
 
Okuduğunuz için teşekkürler!
 
Sevgilerimle,
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.