“Kusursuz Ten Makyajı” Ürünlerim

Merhaba! Bu yazıda sizlerle kusursuz ten makyajı ürünlerimi paylaşmak istedim. Benim için kesinlikle “kusursuz ten makyajı” olarak kabul edilebilecek ürünlerden oluşan bu arkadaş grubundan çok ama çok memnunum.

Öncelikle belirtmem gerekirse, cildim yağlı cilde dönmüş durumda. Kullandığım bu ürünler ile makyajım parlamadan etmeden çok kalıcı oluyor. 12 saati rahatlıkla gördüğümü söyleyebilirim, evet, hem de bu yağlı cilt ile.
Eğer siz de yağlı veya yağlıya dönük ciltliyseniz bu belirttiğim ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan kusursuz ten makyajı ürünlerimi; bu ürünleri nasıl ve hani sıra ile kullandığımı hemen yazmaya başlıyorum.

“Kusursuz Ten Makyajı” Ürünlerimi nasıl uyguluyorum?

  • Kusursuz bir ten makyajının en önemli adımı tabii ki de; temiz bir cilt. Bu yüzden Neutrogena Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli ile yüzümü güzelce temizliyorum.
  • Daha sonra La Roche Posay Effaclar Duo + ile cildimi nemlendiriyorum. Ürün hakkındaki ayrıtılı düşüncelerimi buradan okuyabilirsiniz; La Roche Posay Effaclar Duo +

 

  • Nemlendirme işlemimi bitirdikten sonra cildimin tamamen emmesini sağlamak için 10 dakika kadar bekliyorum. Ben o arada saçımı kurutarak bu 10 dakikalık zamanı tamamlıyorum.
  • Nemlendiriciyi iyice emen cildime The Balm Time Balm Makyaj Bazı‘nı yüzümün T bölgesine çok fazla olmayacak şekilde sürüyorum. Bir kaç dakika daha bekliyorum.
  • Cildim artık ten makyajına hazır! İyice nemlenen ve makyaj bazı ile pürüzsüz hale gelen cildime en sevdiğim fondötenimi yani Loreal True Match‘i uyguluyorum. Eskiden 3 pompa ile anca cilt kusurlarımı kapatabiliyorken, Roaccutane tedavisinden sonra bir pompa ile cildimdeki renk eşitsizliklerini ve kusurları kapatıyorum. Ayrıntılı yazısı ise burada.
  • Göz altımdaki hafif morlukları ise Mac Pro Longwear Kapatıcı ile kapatıyorum. Son zamanlarda bu uygulamayı Loreal True Match fondötenden bir pompa daha alıp göz altıma uygulayarak yapıyorum. Gayet güzel bir sonuç elde ediyorum. Mac kapatıcım bittiğinde Loreal True Match Kapatıcı‘yı almayı düşünüyorum.

 

  • Fondötenimi ve kapatıcımı sabitlemek için bir yılı aşkın süredir kullandığım Rimmel Stay Matte Pudra‘yı cildime pudra fırçası veya RT Expert Face Brush ile uyguluyorum. Çoğu blogger’ın severek kullandığı bu pudra fondöteninizi yüzünüze adeta hapsediyor.
  • Fondöteni yüzünüze uyguladığınızda, yüzünüz tek bir renkte olur ve daha geniş görünür. Bunu bir bronzer ile yüzünüze boyut vererek halledebilirsiniz. Ben de bunun için kontürleme işlemini The Balm Bahama Mama Bronzer ile yapıyorum. Yüz kontürleme nasıl yapılır? sorusuna cevabımı ise buradan okuyabilirsiniz. Kontürlemeden sonra aydınlatma işlemini ise The Balm Mary-Lou Manizer Aydınlatıcı ile yapıyorum.
  • Ve son olarak; her zaman elimin altında olan Flormar Pretty Compact Blush-On allığı ile yanaklarıma pembelik veriyorum.

 

Bu uygulamaları yaptıktan sonra makyajım gün boyunca yüzümde kalıyor. Bir çok kez 12 saate kadar makyajımı çıkarmadığım oldu ve sonuç hep; olumlu. Özellikle o kadar saat sonra aydınlatıcının hala yerinde olduğunu görmek insana farklı bir mutluluk veriyor ^^
***
Umarım beğendiğiniz ve yararlanabildiğiniz bir yazı olmuştur. Okuduğunuz için teşekkürler. Hepinize öpücükler!
Sevgilerimle,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.