Telefonumda Ne Var: Spotify

Merhaba! Bu yazı kozmetik ve bakım haricinde müzik ile ilgili olacak. Beni yakından tanıyanlar bilir, müziksiz zaman geçiremeyen biriyim. İlla ki yolda, okulda, evde, ders çalışırken, bir yerlere yetişirken kulağımda illa ki müzik olur. 

Ben de bu yüzden aylardır çok severek kullandığım bir uygulamayı, Spotify‘ı sizinle paylaşmak istedim. Hatta bu yazıyı yazarken bile Spotify uygulaması ile telefonumdan müzik dinliyorum. Spotify, hayatımda kullandığım en en güzel müzik uygulaması diyebilirim. Şimdiye kadar bir çok müzik sitesi ve programı kullandım ama içime en sinen ve kullanmaktan zevk aldığım; Spotify oldu. 
 
Spotify nedir diye sorarsanız, yazıyı çok çok uzun tutmamak için, benim de yeni keşfettiğim “Webtekno” youtube kanalının bu uygulama için hazırlamış olduğu videoyu paylaşıyorum. Tüm ayrıntıları bu videodan izleyebilirsiniz. (Diğer telefon tanıtımlarını da bir izleyin, gülmekten çeneme ağrı girdi)
 
 
Videoyu izlediysek, Spotify hakkındaki bir kaç düşüncemi paylaştıktan sonra hemen kaçacağım ^^
 
 
  • Spotify’ın en sevdiğim yanı; bilgisayarınızdaki bütün şarkıları telefonunuzdaki uygulama sayesinde telefonunuza sekronize edip dinleyebilmek.
  • Spotify sayesinde o kadar çok çalma listeleri dinleyebiliyorsunuz ki… Harika şarkılar keşfettim. Tabii ki hemen kendi çalma listeme ekledim. Ruh halinize göre bir çok müzik listesi bulabiliyorsunuz. Ders çalışırken veya kitap okurken sakin müzikler dinleyebilirken, ev partisinde arkadaşlarınızı coşturmak için harika çalma listeleri de mevcut.
 
  • Spotify’ın tek kusuru, tabii bu daha çok Türkçe müzik severler için geçerli, Türkçe arşivinin çok fazla geniş olmaması. Bunun haricinde dünyadaki dinlenen ve popüler olan tüm müzik çeşitlerini bulmanız mümkün.

 

 
 
 
  • Başkaları tarafından kusur olarak kabul edilebilecek bir tarafı daha ise; paralı olması. Bu sizi korkutmasın. Ücretsiz şekilde de ister bilgisayardan bir ay boyunca deneme süresini kullanabiliyorsunuz. Ancak şarkılar arası reklamları dinlemek şartı ile 🙂 Reklamlardan kurtulmak, şarkıları çevrimiçi indirmek ve bir kaç ayrıcalıklı özelliği daha kullanmak istiyorsanız, premium üyelik alabilirsiniz. Ben hazırladığım “2015 yapılacaklar listesi” maddelerden biri olan “Spotify premium üyeliği al!” maddesinin üstünü çizdim bile ^^ (“Amaaaan sigaramız, içkimiz yok, para her yere gidiyor!” diyerek kendini teselli etti.)
 
  • Spotify’ın en çok ilgi gören çalma listesi ise; tabii ki de sporda dinlemek için uzmanlarca hazırlanmış çalma listesi! 
 
  • Telefondan dinlediğiniz şarkıların ses kalitesini ise çok iyi, ben çok beğendim.
 
  • Aynı zamanda “Müzik yılını paylaş” uygulaması ile de harikalar yaratmıştır. 2014’te müzik adına neler olmuş, buradan okuyabilirsiniz. 
 
Eğer beni Spotify’dan takip etmek isterseniz; buradayım.

 

***

Okuduğunuz için teşekkürler!

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere,

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.