Bioblas Şampuan & Loreal Instant Clear Pure Şampuan

  • 4 yorum
Merhaba! Size favorim olan iki ürün: Bioblas Şampuan & Loreal Instant Clear Pure Şampuan‘ı anlatmak istiyorum. Saçlarım çok yavaş uzar ve kestirmeye bile kıyamam. Bildiğiniz gibi çıt çıt kullanıyorum, uzunluk konusunda rahatım. Saçı hemen uzatan kürler hakkında çok şey okudum, denemeye çalıştım. Bir çok saç bakım kürü var. Tabii uzun süreli kullanmak gerektiği için bana fenalıklar basıyor. Bazen unutuyorum bazen yapmaya üşeniyorum.
 

Hesapladığımda 4 ayda bir saçımı kuaföre kestirmişim. En son gittiğimde tarih 5 Şubat 2014‘müş. O gün kuaförüme saçlarımdaki kepek sorunundan bahsetmiştim. O sıralar sık şehir değiştirdiğim için sulardan kaynaklanabileceğini söyleyip bana L’oreal Instant Clear Pure Yağlı Saçlar İçin Kepek Karşıtı Şampuan‘ı verdi. Her gün kullanmamamı, 2-3 günde bir bu şampuanla saçımı yıkamamı önerdi. Çünkü etkili bir şampuanmış. Diğer günler normal rutin kullandığım şampuanımı kullanmamı söyledi.
 
 
“Tamam” dedim, hemen kullandım. Hayatımın şampuanı oldu. Saçınıza parlaklık ve hacim veriyor. Ben ki hemen bir günde yağlanan saça sahip insan, saçımı 2-3 gün kullanır oldum. Saçınız hemen yağlanmıyor. Kokusu bir harika. Tabii ki de kepeklerimden eser yok şu an.
 
14 Şubat gibi Ankara’ya gitmiştim, Gratis’e uğradığımda Bioblas Saç Dökülmelerine Karşı Şampuan‘ı gördüm. Bir kaç forumda okumuştum. Saçları uzattığına dair memnun kalanlar vardı. “Aman ne olacak denemekten” deyip aldım. Nasılsa etkili olmayacak ya.. -.- Neyse 15 Şubat’ta kullanmaya başladım. O zaman saçlarım yağlı olduğu için biraz ağır geldi, saçlarım çok fazla hacim kazanmadı ama, L’oreal’in şampuanı ile durumu dengeledim.
 
Gel gelelim taa ki düne kadar, saçlarıma bir alıcı gözü ile baktığımda farka inanamadım. Saçlarım gerçekten uzamış ve parlaklık kazanmıştı. İşe yaramayacak diye saçlarıma odaklanmadığım için hiç gözlem yapmamıştım. Bildiğiniz gibi Roaccutane tedavisi gördüğüm içinde yağlı cildim, kuru cilt tipine döndü ve saçlarımı bıraksam bir hafta yıkamayacak hale geldim. Bunun da saçın kendi saç derisini yenilemesine etkili olduğunu düşünüyorum. Her gün saç yıkamaktan kurtuldum diyebilirim bu sayede.
 
Sol taraftaki fotoğraf, 5 Şubat‘ta, sağ taraftaki fotoğraf ise 15 Nisan‘da çekildi. İki fotoğrafı karşılaştırmaya çalıştım. Hemen anneme ölçtürdüm. 4 parmak = 8 cm fark çıktı. Yani 2 ay 10 günde saçlarım 8 cm uzamış oldu. Benim için bir rekor.
 
L’oreal şampuanın fiyatı internette çok değişken, fakat ortalama 40-50 tl diyebiliriz.
Bioblas’ın fiyatı ise 12 tl.
**
Bu iki şampuanı bundan sonra hep kullanmayı düşünüyorum, çok gerekmedikçe değiştirmeyeceğim, size de kesinlikle öneriyorum. Özellikle yağlı saçlar için L’oreal’in bu şampuanı çok iyi gelecektir.
 

***

Okuduğunuz için teşekkürler!
Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.
 
 

“Bioblas Şampuan & Loreal Instant Clear Pure Şampuan” hakkında 4 yorum

  1. Ben de bi aralar indirimden almıştım 2 kutu kullandım bioblas:) Şuan duruyor öyle 😀 elidora geçtim. Gerçekten faydalı oluyor gerçi benim saçlarım uzuyor cabuk ama daha da cabuk uzamıştı:)

  2. Bioblas'ı bende kullandım kuzum saçlarım çok dökülüyordu çünkü, dökülmesine etki etmedi pek ama saçlarım o kadar çabuk uzadı ki anlatamam. Ben ki saçımı 2,5 ayda anca boyarım bir ayda 4 parmak dibim geldi resmen şok oldum. Bu yüzden şuan kullanmayı bıraktım ama cidden saçı çok çabuk uzatıyor, öpüldün 🙂

    1. Saç dökülmeme biraz etkisi oldu evet, ama dün fark ettiğimde gerçekten şok geçirdim. Ki benim saçım cidden yavaş uzar. Yorumun için çok teşekkürler, mucuk ^_^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.