Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır?

  • 6 yorum
Merhaba! Size Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır? yazı ile başlayarak makyaj yaparken sevdiğim uygulamaları ve pratik şeyleri yazmaya karar verdim.
 

 

 

Daha çok profesyonel makyajlarda tercih edilen bu uygulama, hafif olarak yapıldığında günlük yaşamda da hayat kurtarır cinsten. “Yüz kontürleme”yi ilk olarak Kim Kardashian sayesinde keşfetmiştim. Bu işin ablası patronu odur bence. Çünkü o ne zaman bu sırrını açıkladı, işte o zaman bu makyaj uygulaması iyice patladı!
 
 
Bu uygulamayı daha çok yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar yapmakta. Makyajımızı güzel bir şekilde göstermek ve yüzümüzü ideal haline kavuşturmak için bu uygulamayı kullanıyoruz. Asıl amaç; yüzümüzü ince göstermek. Yukarıdaki yüze uygulanmış(tabi profesyonel bir şekilde) örnekte de gördüğümüz gibi, yüzümüzü daha ince, elmacık kemiklerimizi daha belirgin ve burnumuzu daha küçük gösterebiliriz.
 
 
Yüz kontürleme işleminde ben; bronzer allık ve aydınlatıcı kullanıyorum. Yukarıdaki örnek resimde gördüğünüz koyu yerlere bronzer, açık yerlere aydınlatıcı sürüyorum. Fondötenimi sürdükten sonra uygulamayı yapıyorum ve büyük uçlu fırçamla yüzüme dağıtıp doğal bir şekle sokuyorum.
 
 
 
Uygulamayı yaparken kullandığınız fırça oldukça önemli. Ucu eğimli fırçaları tercih etmeniz daha doğru olur.
 
 
Benim kullandığım ürünler ise;
Bronzer; NYX Taupe Allık
Aydınlatıcı; W7 Glowmotion Aydınlatıcı
 

***

Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere,

 

“Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır?” hakkında 6 yorum

    1. haklısın onu belirtmeyi unutmuşum. bronzerım ve aydınlatıcım pudra şeklinde olduğu için fondotenden sonra sürüp dağıtıyorum doğal olması için. ama fondotenden önce likit şeklindeki aydınlatıcı ve bronzerlarla yapanlarda var. benim yaptığım daha kolayı 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.