HAKKIMDA

1988, Balıkesir doğumlu Mine Canan ÇİFTÇİ, Akdeniz Üniversitesi “Bankacılık ve Sigortacılık” bölümünü bitirdikten sonra 2010’da Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi “Konaklama İşletmeciliği” bölümünü kazandım.
Okul hayatı boyunca, Birlik Sigorta, Garanti Bankası ve Jolly Tur gibi şirketlerin bünyesinde çalıştım. Ağustos 2012’de güzellik, bakım, moda ve kişisel yazılarını barındıran “Blog by Mine Canan” isimli blogumu açtım. Blog’um sayesinde tanıştığım güzellik ve kadın sitesi Kokteylde.com‘un editörlüğünü yaptım. MLife Dergisi‘nin moda sayfasında yazılarım yayınlandı. Birçok büyük marka ile iş birlikleri yaptım.2015-2016 yılında Erasmus ile 10 ülke 15 şehir gezdim ve böylece içindeki seyahat aşkımı keşfettim. Bu aşkımı geri döndüğümde kamp yapmaya başlayarak devam ettirmeye karar verdim. Blog’ta Gezi ve Kamp Günlüğü yazıları paylaşarak sevdiklerime ve takipçilerime ilham vermeyi seviyorum.

Hobi olarak yaptığım çizim ve sulu boya çalışmalarımı ise Instagram hesabından paylaşıyorum. Sanat paylaşımlarımı benim gibi sanat aşığı iki yakın arkadaşım ile açtığımız Art For Duende ismi altında Instagram ve Twitter hesabından yapıyor.

Şu an, öğrencilik hayatıma mezun olduğum Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde yüksek lisans ile devam etmekteyim 👩🏻‍💻