İçeriğe geç

HAKKIMDA

Mine Canan Çiftçi

 

Mine Canan ÇİFTÇİ

1988, Balıkesir doğumluyum, Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi “Konaklama İşletmeciliği” bölümü mezunuyum.

Ağustos 2012’de güzellik, bakım, moda ve kişisel yazılarımı barındıran “Blog by Mine Canan” isimli blogumu açtım. Blogum sayesinde güzellik ve kadın sitesi Kokteylde.com ile tanıştım ve editörlük hayatıma giriş yapmış oldum. SEO Uzmanı Serbay Arda Ayzit’in girişimi olan kolayyemektarifleri.org sitesi için içerikler ürettim. MLife Dergisi‘nin moda sayfasında yazılarım yayınlandı ve Isolde Perfect, Dermokozmetika, Kuatra, Boyner, Batı Sezer Parfüm Shop, Aradolu.com, TakaTuka, Elidor, Narecza, Dermokil, Goldwell, Doğatek Kozmetik gibi birçok büyük marka ile iş birlikleri yaptım.

2015-2016 yılında yüksek lisansımın tez döneminde Polonya-Varşova’da yaptığım Erasmus ile 10 ülke 15 şehri gezme fırsatım oldu ve böylece içimdeki seyahat aşkını keşfettim. Bu keşfetme tutkuma Türkiye’ye geri döndüğümde kamp yapmaya başlayarak devam ettim. Blog’umda Gezi ve Kamp Günlüğü yazılarımı paylaşarak sevdiklerime ve takipçilerime ilham vermeyi seviyorum.

Şu an İTÜ Çekirdek startup projesi olan online giyim mağazası Moruque’un sosyal medya çalışmalarını yürütüyorum. Freelance olarak içerik üretmekte ve kurucu ortağı olduğum sanat hesabı Art For Duende‘in editörlüğünü yapmaktayım.