İçeriğe geç

HAKKIMDA

Mine Canan Çiftçi

 

Mine Canan ÇİFTÇİ

2010’da Akdeniz Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık, 2014’te Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi “Konaklama İşletmeciliği” bölümünü bitirdi. Şu an ise; mezunu olduğu okulda Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine devam ediyor.

Ağustos 2012’de güzellik, bakım, moda ve kişisel yazılarımı barındıran “Blog by Mine Canan” isimli blogunu açtı. Blogu sayesinde güzellik ve kadın sitesi Kokteylde.com ile tanıştı ve editörlük hayatına giriş yaptı. SEO Uzmanı Serbay Arda Ayzit’in girişimi olan kolayyemektarifleri.org sitesi için içerikler üretti. MLife Dergisi‘nin moda sayfasında yazıları yayınlandı ve Isolde Perfect, Dermokozmetika, Kuatra, Boyner, Batı Sezer Parfüm Shop, Aradolu.com, TakaTuka, Elidor, Narecza, Dermokil, Goldwell, Doğatek Kozmetik gibi birçok büyük marka ile iş birlikleri yaptı.

2015-2016 yılında yüksek lisansının tez döneminde Polonya-Varşova’da yaptığı Erasmus ile 10 ülke 15 şehri gezme fırsatı oldu ve böylece içindeki seyahat aşkını keşfetti. Bu keşfetme tutkusuna Türkiye’ye geri döndüğünde kamp yapmaya başlayarak devam etti. Blog’unda Gezi ve Kamp Günlüğü yazılarını paylaşarak sevdiklerine ve takipçilerine ilham vermeyi seviyor.

Şu an İTÜ Çekirdek startup projesi olan online giyim markası Moruque’un sosyal medya çalışmalarını yürütüyor. Freelance olarak içerik üretmekte ve kurucu ortağı olduğu sanat hesabı Art For Duende‘in editörlüğünü yapmaktadır.