Charmzone ve Klavuu Ürünleri ile Yeni Cilt Bakım Rutinim

Merhaba! Bir süre önce Charmzone ve Klavuu ürünleri ile yeni cilt bakım rutinimi oluşturmuştum ve deneyimleme şansım oldu. Şimdi bu iki marka ve ürünlerini ile düşüncelerimi paylaşma vakti geldi <3

Charmzone ve Klavuu, Güney Kore kozmetiğinin güçlü markalarından sadece ikisi. Kendilerini tanımlarken K-Beauty kavramını baz alıyorlar. Bu noktada; az makyajlı ve sağlıklı bir ciltten gelen doğal güzelliğini hedef noktası alarak “glass skin” yani cam gibi parlak ve canlı bir cilde ulaşmanızı sağlayacak ürünler geliştiriyorlar. Kimyasal içeriklerden arındırılmış ve dermotolojik ürünler olması benim için kocaman bir artı.

Elime geçen paketlerden biri Charmzone’un 15 adet seyahat boy ürün ve numunelerden oluşan bir cilt bakım takımı. Diğer paket ise Klavuu ürünlerinden cilt tipime göre seçilmiş; yüz temizleme köpüğü, cilt nemlendiricisi, göz çevresi nemlendirici ve cilt bakım toniğinden oluşmakta. (Cilt tipim; T bölgesi yağlı, yanaklarım ise kupkuru. Yani; karma cilt.)

Ben de bu iki paketten cilt bakım rutinime uygun olanları -nemlendiricilerim bitmişti tam denk geldi <3- seçtim ve deneyimlemeye başladım. Kullandığım ürünleri ise tek tek sizler için aşağıda yorumladım.

Charmzone ve Klavuu Ürünleri ile Yeni Cilt Bakım Rutinim;

Seçtiğim ürünler yukarıda da gördüğünüz gibi; yüz temizleme köpüğü, cilt bakım toniği, cilt toniği, yüz nemlendiricisi ve güçlendirici göz kremi.

Klavuu Akne Giderici Yüz Temizleme Köpüğü

Bildiğiniz gibi sivilcelerimden 2014’te gördüğüm Roaccutane tedavisi ile kurtulmuştum. Sonrasında regl günleri hariç çok fazla sivilce sorunum olmadı ama yine cildim sivilceye meyilli olduğu için bu temizleme köpüğünü deneyimlemek yerinde oldu. İçindeki salisilik asit ile aknelerin temizlenmesine ve yenilerinin çıkmasının engellenmesini sağladığını vaat ediyor. Makyajımı kabaca temizledikten sonra bu temizleme köpüğü ile (2-3 pomba alıp) yıkıyorum. Cildimdeki tüm kiri temizledi ve kuruluk yaratmadı, aksine nemlendirdi. Sivilcelenme yapmadı. Kokusu muhteşem. Gerçekten sevdim.

Satın almak için; Klavuu Akne Giderici Yüz Temizleme Köpüğü

 

Ginkgo Cilt Bakım Toniği

Yüzümüzü yıkadık, sıra geldi toniğe. Tonik kullanma huyum çok yoktu ama bu ürün kokusu ve etkisi ile cilt bakım rutinime bomba gibi bir giriş yaptı. İçeriğindeki Ginkgo yaprak lifi ile ölü cilt hücrelerinin temizlediğini ve cilte tazelik hissi verdiğini vaat ediyor. Pamuğa bir miktar döktükten sonra temiz cildime pıt pıt hareketler ile nüfuz etmesini sağlıyorum. Silmiyoruz, yediriyoruz. Kokusu bilin bakalım nasıl? Evet, harika <3 Nemlendirme etkisi ise çok güzel.

Satın almak için; Ginkgo Cilt Bakım Toniği

 

Charm in Cell Vital Cilt Toniği

Bu tonik ise cildinizin yumuşak ve nemli kalmasını sağladığını vaat ediyor. Nemli ve esnek cilt dokusu için 8 patentli bileşen içeriyor. Vaadini yerine getiriyor mu? Evet. Yukarıda bahsettiğim tonik ile değişimli olarak kullanıyorum. Daha sonra aşağıda bahsettiğim nemlendiriciyi uyguluyorum. Vaat ettiği “nemli kalma” etkisini veriyor.

Satın almak için; Charm in Cell Vital Cilt Toniği

 

Klavuu Marine Kolajen Aqua Krem

Benim nemlendiricilerle savaşım hiç bitmedi ve bitmeyecek. Aldığım hiçbir üründen tam anlamı ile memnun kalamadım. Anlık ihtiyaçlarımı karşılayan oldu ama 24 saat süren etkiyi ilk defa bu üründe gördüm. Carrageenan, Adenosine, Niacinamide, Ocean Complex ve Hydrolyzed Pearl’den elde edilen özler sayesinde cildin yenilenmesini, nemlenmesini, parlamasını ve kırışıklık azaltıcı etkisi olduğunu vaat ediyor. Kırışıklık konusunda elbette uzun süreli kullanım sonucunda bir şeyler söyleyebilirim ama parlatma ve nemlendirme konusunda çok sevdim. Gece yatmadan önce temiz cildime uyguluyorum ve sabah kalktığımda yüzüme su değdirdiğim zaman ürünün hâlâ cildimde olduğunu hissediyorum. Sabah olan kuruluk hissi gitti. Nemlenmiş ve cilt rengi eşitlenmiş bir cilt elde ettim. Lütfen bitmesin… <3

Satın almak için; Klavuu Marine Kolajen Aqua Krem

 

Klavuu İnci Özlü Göz Bakım Kremi

İçindeki inci ve deniz yosunu kompleksi ile göz çevresine canlılık verdiğini, koyu halkaların rengini ve kırışıklıkları hafiflettiğini vaat ediyor. 19 Kasım’da 30 yaşıma gireceğim ve Charmzone Türkiye ekibine göz çevresi için önlemlerimi almak üzere uygun bir ürün denemek istediğimi belirtmiştim. Onlar da bu isteğimi görmezlikten gelmemiş ve Klavuu İnci Özlü Göz Bakım Kremi’ni deneyimlemem için tavsiye etmişler. Ürün ise benim için göz çevresine yoğun nem veren ve canlılık katan bir ürün oldu. Günlük ihtiyacım olan nemi sağlıyor. Parmak ucuma az miktarda alıp göz çevresine pıt pıt hareketler ile uyguluyorum.

Satın almak içn; Klavuu İnci Özlü Göz Bakım Kremi

 

Albatross Nemlendirici CC Krem

Kırışıklık karşıtı, parlaklık ve UV koruma sağlayan CC krem. Ürünün rengi bembeyaz. Bir miktar alıp yüzünüze uygularken rengi değişiyor ve cilt renginizi alıyor. Her ne kadar cildiniz ile aynı rengi almaya çalışırken benim cildimde bir ton açık kaldı. -hala hafif bronzluğumun etkisi olabilir- Ama sadece kızarıklık olan bölgelere küçük çaplı uygulayıp kullanmak daha mantıklı olacaktır. Gün içinde kusma yapmadı.

Satın almak için; Albatross Nemlendirici CC Krem

 

Diğer ürünleri de sırası ve zamanı geldikçe kullanacağım. Elimde birçok tester var. Özellikle nemlendirici olanlara öncelik vereceğim. Kullandıkça buradan ve blog’un sosyal medya hesaplarından sizleri güncelleyeceğim. İlk izlenimim olarak, iki haftalık kullanıma göre; cildimdeki “glass skin” etkisini görebiliyorum. Sabah uyandığımda cildim daha parlak, canlı ve kızarıklıklardan arınmış tek bir tonda görünüyor.

Daha önce yaptığım cilt bakım rutinimde kullandığım ürünlere göz atmak için tıklayabilirsiniz;

Haftalık Cilt Bakım Rutinim

 

Charmzone ve Klavuu ekibine ilgileri ve bu iş birliği için tekrar teşekkür ederim. Okuduğunuz için teşekkürler!

 

Sevgiler,

İletişimde kalın!

Blog ile ilgili paylaşımlarım için: @BlogbyMineCanan

Kişisel ve anlık paylaşımlarım için: @MineCanan

Soru ve düşüncelerinizi iletişim kutusundan veya aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz.

Güzellik, makyaj, bakım, kamp ve seyahat günlüğü tavsiyelerini içeren güncel haber bültenine abone olarak yeni yazılardan haberdar olun! –yandaki iletişim kutusundan abone olabilirsiniz-

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.