Maybelline Fit Me Matte Poreless Fondöten – 230 Numara

Uygun fiyatlı en iyi fondötenlerden biri olarak gösterilen Maybelline Fit Me Matte Poreless Fondöten hakkındaki görüşlerimi bir an önce sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü neden paylaşmayayım?

 

Maybelline Fit Me Matte Plus Poreless Fondöten - 230 Numara | Blog by Mine Canan

Maybelline Fit Me Matte Poreless Fondöten‘in seveni de çok sevmeyeni de… Hatta ilk kullandığım zaman ben de sevememiştim ama şimdi 3. tüpü kullanmaktayım. Şimdi sizlere bir rehbermiş gibi bu fondöteni en yüksek performansı ile nasıl kullanabilirsiniz bundan bahsedeceğim;

Öncelikle Maybelline Fit Me Matte Poreless Fondötenin özelliklerine ve vaat ettiklerine bir göz atalım;

 • Normal ve yağlı ciltler için özel olarak formüle edilmiştir.
 • Hafif yapısı ile günlük makyaj uygulamaları için idealdir.
 • İçeriğinde bulunan mikro tozlar sayesinde normal ve yağlı ciltler için matlaştırıcı özelliğe sahiptir.
 • Kremsi yapısı sayesinde cilde eşit bir şekilde kolayca dağıtılır.
 • Tüp biçiminde ambalaj tasarımı sayesinde kullanımı pratik ve taşıması kolaydır.
 • Dermotolojik testlerden geçirilmiştir ve non-komedojeniktir.

Şimdi teker teker bu maddeleri ele alalım;

 • Cildimin T bölgesi yağlı, yanak bölgeleri kuru. Özel formülü ile cildim ile birebir uyum gösteriyor. Su bazlı olduğu için ağır bir yapısı yok.
 • Günlük makyajımda sürekli bu fondöteni kullanıyorum. Özellikle parmaklarımla uyguladığımda çok memnun kaldım. Sünger veya fırça ile uyguladığım zaman cildimle bütünleşmedi nedense. İlk kullandığımda bu yüzden memnun kalmamıştım.
 • Ürünü cildinize uyguladığınızda o mikro tozları hissedebiliyorsunuz. Matlaştırıcı bir özelliğe sahip olduğu için ayrıca pudra uygulamasına gerek kalmıyor. -belki göz altı kapatıcısı sürdükten sonra ekstra bir pudra uygulayabilirsiniz.-
 • Cilde çok kolay bir şekilde dağılıyor. Ben tüm yüzüme değil, daha çok yanak bölgesi uygulayıp sadece kızarıkları kapatmak amaçlı kullanıyorum. Cildiniz ile güzel bir uyum sağlayıp doğal bir bitiş sağlıyor.
 • Tüp biçiminde olması çok iyi. Özellikle seyahat ederken hem ağırlık yapmıyor hem de düşme kırılma gibi olumsuz bir risk taşımıyor.
 • En sevindiğim özelliği ise; cildimde sivilcelenme yapmadı.

Kullandığım fondöten numarası: 230. Normalde koyu bir renk sanılıyor ama buğday tenli olmama rağmen cildimin rengiyle uyuyor. Ben de anlamadım… sdfdfg 230 numara pembe alt tonlu -ki sevmem ama uyuyor işte-, 220 numara ise sarı alt tonlu.

Maybelline Fit Me Matte Poreless Fondöten kusursuz bir şekilde nasıl uygulanır?

Okuduğum bazı yorumlara göre tek sorun; ciltteki kuru bölgelerde pul pul durması olmuş. Bunu önlemek amacı ile cildimizi iyi hazırlamamız çok önemli. Bu yüzden benim uyguladığım adımlar ise şöyle oluyor; makyaj öncesinde ipek yüz kesesi ile cildime hafif bir peeling yapıp cildimi temizliyorum. Böylece kuru derileri yok etmiş oluyorum. Ardından yoğun nem veren Neutrogena Hydro Boost Gel Cream‘i uyguluyorum. Bu şekilde cildim pürüzsüz ve neme doymuş olduğu için fondöten uyguladığımda da kusursuz bir görünüm elde edebiliyorum. Biliyorsunuz yüzünüzdeki tüyler bile fondötenin duruşunu değiştirebiliyor. Bu yüzden pürüzsüz bir cilt için yaptığım uygulamayı buradan okuyabilirsiniz.

Kısacası Maybelline Fit Me Matte Poreless Fondöten‘i uygun fiyatlı ve iyi performansı açısından tavsiye edebilirim. Normal fiyatı 30 TL küsür, indirimli zamanlarda 20 TL’ye kadar düşüyor. Bir şans verebilirsiniz.

 

Okuduğunuz için teşekkürler, bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

 

 

İletişimde kalın!

Blog ile ilgili paylaşımlarım için: @BlogbyMineCanan

Kişisel ve anlık paylaşımlarım için: @MineCanan

Soru ve düşüncelerinizi iletişim kutusundan veya aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz.

Güzellik, makyaj, bakım, kamp ve seyahat günlüğü tavsiyelerini içeren güncel haber bültenine abone olarak yeni yazılardan haberdar olun! –yandaki iletişim kutusundan abone olabilirsiniz-

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.