Kot Ceket Nasıl Giyilir?

Hem zamansız hem de tüm stillere yakışan, herkesin dolabında olması gereken bir parça: kot ceket. İster yazın ister kışın her dönem tercih edebileceğiniz, en sevdiğim parçalardan biri olan kot ceketi nasıl giydiğimi ve hangi tarzlarda tercih ettiğimi sizlerle paylaşmak istedim.

Kot Ceket Nasıl Giyilir? - Blog by Mine Canan

Kullandığım “Hunter” yazılı kot ceketi Koton’un erkek reyonunda buldum. Çoğu tişörtüm de erkek reyonundan oluyor. Bol ve salaş şeyleri çok seviyorum. Kot ceketteki tercihim de bu yüzden böyle oldu. Hatta yazının sonundaki örnekler gibi arkasını daha da süslemeyi düşünüyorum. Uygun fiyatlı kot ceket isterseniz de Kadıköy Çilek sokaktaki Erşan‘dan bulabilirsiniz. -10 sevap points haneye yazıldı-

Kot Ceket Nasıl Giyilir? - Blog by Mine Canan

Günlük: Kot ceketi en çok bu tarzda tercih ediyorum. İlk fotoğraf birebir giydiğim kombinle birebir aynı diyebilirim. İçine bazen beyaz tişört, bazen gri tişört, bazen de Guns N’ Roses tişörtümü giyiyorum. Siz de bu tür parçalar ile kot ceketi günlük ve rahat bir kombinde kullanabilirsiniz. 

Kot Ceket Nasıl Giyilir? - Blog by Mine Canan

Şık: Kot ceketin yakıştığı en güzel tarzlardan biri de şık kombinler oluyor. İçine elbise giyerek ya da kombini topuklu bir ayakkabı ile tamamlayarak kot ceketli şık bir kombin yaratabilirsiniz. Tabii topuklu ayakkabının yanında ona uygun şık bir çanta kullanmayı da unutmayın.

Kot Ceket Nasıl Giyilir? - Blog by Mine Canan

Festival: Kot ceketin bir başka kullanım ise tabii ki de festivaller! Festival kombinlerine en çok yakışan parçalardan biri bence. İster sandaletlerle ister salaş botlar ile harika bir uyum sağlıyor. Kombini yaratmak ise sizin zevkinize kalmış.

Kot Ceket Nasıl Giyilir? - Blog by Mine Canan

Arkası desenli kot ceket: 2017 sezonunda gördüğümüz trendlerden biri de arkası desenli kot ceketler. Benim de çok sevdiğim parçalar oldu. Hatta ilk fotoğraftaki kaplan deseninin kot ceketimin Hunter yazısı ile uyumlu olduğunu düşünüyorum. Büyük ihtimal Aliexpress’ten patch alırım. Yine güllerden de bulabilirsem yanına ekleyebilirim.

 

***

 

Siz kot ceketi hangi kombinlerle kullanmayı seviyorsunuz? Yorum ve düşüncelerinizi bekliyorum.

 

Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere,

 
 
 
Kombin fotoğrafları Pinterest’ten alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.