Günlük Makyajım | 2017

Günlük makyajımın 2017 versiyonu ile tekrar merhaba! Geleneksel her yıl yazdığım bu yazı içerik ve ton olarak pek değişmese de, günlük makyajımdan bu sefer yeni uygun fiyatlı ürünler ile sizlere tekrar bahsedeceğim.

Sevdiğim uygun fiyatlı makyaj ürünlerini göstermek için makyaja hazırlık adımları da yazdım. Hemen son aylarda günlük makyajımda kullandığım ürünlere geçiyorum:

 

Makyaj: Günlük Makyajım | 2017 - Blog by Mine Canan

 

Loreal Mucizevi Yağ: Cildimi nemlendirmek için temiz yüzüme birkaç pompa yağı avuç içinde ısıtıp yüzüme tampon hareketler ile yediriyorum. Bir iki dakika bekleyip iyice emildiğinden emin olup bir sonraki adıma geçiyorum.

Isolde Perfect Anti Aging Etkili Göz Altlarına Özel Makyaj Bazı: Göz altlarıma, burun kenarlarına ve elmacık kemiğimin üstüne (aydınlatıcı için hazırlık) makyaj bazı sürüyorum.

Missha BB Krem: Cilt probleminiz yoksa ve sadece cilt renginizi eşitlemek istiyorsanız bu kapatıcılığı yüksek BB kremi tercih edebilirsiniz. Ben yıllardır severek kullanıyorum. Yüzümdeki kızarıklar üzerine (yanak bölgesine) uyguluyorum.

Maybelline Age Rewind Kapatıcı: Uzun süredir çok severek kullandığım (son durum 34 TL olunca uygun fiyatlı demeye artık pek dilim varmıyor) bu kapatıcıyı göz altlarıma, burun üstü, çene üstü, alnımın ortasına ve varsa sivilce izlerine uyguluyorum. Bence bu ürünü en iyi kullanma şekli; yüzünüze sürdükten sonra 1-2 dakika bekledikten sonra sünger ile dağıtılması… Böylece daha iyi sabitleniyor, kırışıklıklara dolmuyor  ve kapatıcılığını yitirmiyor.

Flormar Toz Pudra: Gelelim ten ürünlerini sabitlemeye. Neredeyse 6 aydır sadece bu toz pudrayı kullanıyorum ve çok memnunum. Gerçekten tüm bb krem ve kapatıcıyı sabitliyor ve oynamasına izin vermiyor. Özellikle spora giderken hafif makyaj yaparak çok deneme şansım oldu ve benden tam puan aldı. Ürünü uygularken hafif baking tarzı yapıyorum ve pıt sabitliyor.

NYX Taupe Allık: Adı allık fakat harika bir kontür ürünü. Kolay dağıtılması ve renginin tam bir soğuk kahve olmasından dolayı özellikle açık tenliler için mükemmel bir kontür ürünü olacaktır.  

 

Makyaj: Günlük Makyajım | 2017 - Blog by Mine Canan

 

The Balm Trimony Far Paleti: Aldığımdan beri elimden düşürmediğim evladiyelik far paleti kendisi. Özellikle günlük makyaj için Matt Ross ve Matt Lopez renklerini karıştırma fırçası ile art arda alıp göz kapağımın katlanma bölgesine uyguluyorum. 

W7 Glowcomotion Shimmer Highlighter: Kendisini aydınlatıcıların efendisi ilan ediyorum! Ciltteki doğal duruşu, tozutmaması, gün boyunca sabit kalması ve simsiz olması bir aydınlatıcıdan istediğimiz mükemmel şeyler. Alın aldırın 💫

The Balm Cabana Boy Allık: Açık tenli iseniz çok hafif uygulandığında, esmerseniz normal uygulamada doğal duran morumsu harika bir allık. Bronzlaştığımda da kullanmayı çok seviyorum. Daha önce kullandığım Flormar allığım baya azaldığı için şimdi tamamen bu allığa geçtim. (minimalistlik ve kozmetik diyeti konuşuyor…)

Essence I Love Extreme Rimel: Gelelim göz makyajının devamına: Kullanmaya başladığımdan beri elim diğer rimellerime hiç gitmedi. Kirpikleri tek tek ayırıyor, kıvırıyor ve uzatıyor. Çok ama çok beğendim.

Golden Rose Longstay Precise Browliner: Bendeki numarası 101. Daha önce kaş farı kullanıyordum ve kaş kalemlerine nedense ön yargım vardı. Bu ürün ise bu ön yargımı silip attı. Kaşlarımı çok kısa sürede doğal bir şekilde rahatça doldurabiliyorum. Suya dayanıklı yapısı ile gün boyunca sabit kalıyor. 

NYX Wonder Pencil: Göz içine bu ten rengi kalemden sürüyorum.

NYX Mat Bitişli Sabitleyici Sprey: Makyajın olmazsa olmazı. Tüm makyajım bittikten sonra bu mat bitişli sabitleme spreyini iki üç fıs fıs yüzüme sıkıyorum. Etkisini ve gün boyu cildi kurutmadan makyajı yüze kitlemesini çok seviyorum.

 

Makyaj: Günlük Makyajım | 2017 - Blog by Mine Canan

 

Son olarak;

Yukarıdaki görsel de ise kullandığım ürünlerin renklerini görebilirsiniz. Dudak ürünü olarak NYX MPL10 Nude Dudak Kalemini uyguladıktan sonra herhangi bir doğal renkli ruju tercih ediyorum. Son zamanlarda kullandığım ruj ise Wet n Wild Bare it All oldu.

 

***

 

Benim son zamanlarda yaptığım günlük makyaj rutinim böyleydi. Düşüncelerinizi ve varsa sorularınızı aşağıdaki bölüme yorum olarak bırakabilirsiniz.

 

Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere,

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.